METALLEIDO

O firmě metalleido 

Metalleido Components s.r.l. se 1. 1. 2015 sloučila s Abet Laminati S.p.a. a je nyní divizí Abet Group. Dlouhou dobu představuje jak v národním, tak mezinárodním měřítku špičku v produkci kompozitních panelů s jádrem Nomex či plástvovým jádrem, a nadále se trvale zabývá hledáním a vývojem nových řešení, která odpovídají aktuálním trendům. V průběhu let společnost provedla několik investic, které jí umožnily zvýšit výkon a ještě více se přiblížit potřebám svých zákazníků.

Metalleido Division produkuje různé typy lehkých sendvičových panelů a jejím hlavním cílem je maximální kvalita jejích produktů, kterou zaručuje přísná kontrola jak surového materiálu, tak hotových výrobků.

Certifikát ISO 9001, který společnost Abet Laminati S.p.A. získala, se nyní vztahuje také na Metalleido Division.

Sendvičové panely jsou vyráběny hliníkovou plástvovou metodou. Jsou běžně užívány v námořním a železničním sektoru a také pro výrobu nábytku, příček, stropů a podlah. Do rodiny těchto produktů patří panely Esacore AL, Esacore AL PU, Esacore AL VP, Esacore AL ST, Esacore STT, Esacore LF a Esacore LEM.

Panely MONOCORE® jsou vyráběny patentní technologií Metalleido, nyní obnovenou jako Abet Laminati (skleněná vlákna impregnovaná fenolickou pryskyřicí). Jsou využívány převážně pro výrobu nábytku pro lodě a čluny (příčky, roštové podlahy na jachtách) a pro podlahy železničních vozů
Do rodiny těchto výrobků náleží rovněž panely MONOCORE® 3D, MONOCORE® ST a MONOCORE® 3D FP.

 

 

HISTORIE

1937–2015 
Metalleido Components s.r.l. byla založena v červnu 2000 firmou Metalleido s.r.l., známou společností specializovanou na produkci vláken impregnovaných fenolickou pryskyřicí a impregnovaných bavlněných vláken. Metalleido s.r.l. je tradiční italskou firmou založenou již v roce 1937.

1991
Metalleido se zúčastnilo projektu “Brite” společně s dalšími společnostmi (mimo jiné Hexcel, Parabeam, Daimler Benz, Intermarine). Cílem projektu byla studie a vytvoření nového panelu s jádrem z trojrozměrných skelných vláken.

1993 – linka Monocore
Na konci roku 1993 Metalleido patentovalo stroj k výrobě Monocore panelů a započalo jejich výrobu v průmyslovém měřítku. Panel Mitlight byl prvním, který získal certifikaci IMO 653 za vysokorychlostní zpracování. Společně s první sérií MDV pro rychlé trajekty produkované lodní společností Fincantieri se jednalo o obrovský úspěch společnosti Metalleido. 

2002 – panely Nomex a plástvové panely
V červnu 2000 se Metalleido Components stalo součástí Abet Group, společnosti celosvětově známé svými dekorativními lamináty. Společnost se usadila v nových prostorách v Borgo Fornari, kde byla postavena nová automatická linka k produkci kompozitních panelů s jádrem Nomex a s plástvovým jádrem.

2008 – linka na sendvičové panely s lepením za studena
V roce 2008 byl zahájen provoz na lince vyrábějící sendvičové panely využívající různých typů pěn (např. polystyren a PVC) nebo překližky a dalších materiálů s uzavřenými póry pokrytých laminátem Abet, barvou či vrstvou suroviny. Tato linka se nyní používá pouze k lepení speciálních laminátů, zatímco produkce složených panelů a panelů na bázi dřeva byla pozastavena.

2010 – řezačka bloků z hliníkových pláství 
V roce 2010 firma Metalleido Components zakoupila řezačku pláství (výrobce Schelling), což zlepšilo kvalitu řezu (tolerance ±0.02 mm) a efektivitu práce.

2013 – přístroj na lepení za studena
V roce 2013 byl na novém zařízení doladěn proces studeného lepení, čímž bylo umožněno produkovat panely s hliníkem opatřeným ochranným nátěrem (Esacore AL PU), což zjednodušilo lepení laminátu k jiným materiálům a jeho barvení.

2015 – fúze s Abet Laminati S.p.A.
1. ledna 2015 se Metalleido Components s.r.l. stalo součástí Abet Laminati S.p.A. Všechna výrobní zařízení a kanceláře byly přemístěny do Bra, sídla mateřské společnosti.

 

ESACORE AL

Esacore AL je sendvičový panel vyrobený z aluminiového plástvového jádra a dvou vnějších surových aluminiových vrstev.

ESACORE AL AN

Esacore AL AN je sendvičový panel vyrobený z aluminiového plástvového jádra a dvou vnějších eloxovaných aluminiových vrstev. Oba dekorativní povrchy panelu mají skvělou mechanickou pevnost.

ESACORE AL PU

Esacore AL PU je sendvičový panel vyrobený z aluminiového plástvového jádra a dvou vnějších vrstev aluminia ošetřených primárním nátěrem. Je vhodný zejména v případě, kdy bude povrch potahován, nebo pokud na něj budou lepeny jiné materiály.

ESACORE AL ST

Esacore AL ST je sendvičový panel vyrobený z aluminiového plástvového jádra a dvou vnějších vrstev surového aluminia. Z jedné nebo obou stran je k němu přilepen laminát (vybraný ze široké nabídky Abet Laminati).

esacore al VP

Esacore AL VP je sendvičový panel vyrobený z aluminiového plástvového jádra a dvou vnějších vrstev aluminia opatřených nátěrem. Nepotřebuje již tedy další estetická ošetření.

ESACORE LEM

Esacore LEM je lehký sendvičový panel složený z aluminiového plástvového jádra a ze dvou vrstev sklolaminátu.

esacore lf

Esacore LF je sendvičový panel složený z aluminiového plástvového jádra a vrstev fenolického skla.

esacore nx

Esacore NX je sendvičový panel s plástvovým jádrem na bázi aramidového vlákna (Nomex) a s povrchem z fenolického skla.

esacore nx st

Esacore NX je sendvičový panel s plástvovým jádrem na bázi aramidového vlákna (Nomex) a nalepenými vysokotlakými lamináty Abet Laminati.

esacore stt


Esacore STT je sendvičový panel s aluminiovým plástvovým jádrem a dvěma HPL povrchy, které si můžete vybrat ze široké nabídky produktů Abet Laminati. Je obzvláště vhodný pro moduly určené do interiéru a pro použití v prostorech, kdy jsou vyžadovány dekorativní panely. Využívá klasickou konstrukční techniku – na hliníkové plástvové jádro jsou lepicí fólií připevněny dva laminátové povrchy.

monocore 3d

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený z plně trojrozměrného skleněného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Postup je patentován a používán k masové výrobě společností Metalleido Components. Tato plná struktura nepodléhá delaminaci.  Vlákno je impregnováno fenolickou pryskyřicí, aby se dosáhlo plochého panelu, který je extrémně lehký a tuhý. Je dodáván bez povrchových úprav (základní verze) nebo s úpravou za použití Abet laminátů (v různých dekorech a provedeních) či jiných materiálů.

monocore 3d fp

MONOCORE® 3D FP je sendvičový panel vyrobený z plně trojrozměrného skleněného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Tato plná struktura nepodléhá delaminaci.  Vlákno je impregnováno fenolickou pryskyřicí, aby se dosáhlo plochého panelu, který je extrémně lehký a tuhý. Je dodáván bez povrchových úprav (základní verze) nebo s úpravou za použití Abet laminátů (v různých dekorech a provedeních) či jiných materiálů.

monocore 3d st

MONOCORE® 3D ST je sendvičový panel vyrobený z plně trojrozměrného skleněného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Tato plná struktura nepodléhá delaminaci.  Vlákno je impregnováno fenolickou pryskyřicí, aby se dosáhlo plochého panelu, který je extrémně lehký a tuhý. Je dodáván bez povrchových úprav (základní verze) nebo s úpravou za použití Abet laminátů (v různých dekorech a provedeních) či jiných materiálů.

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace