Mettaleido - sendvičové panely

Skip Navigation LinksHome > Desky pro interiér > Mettaleido - sendvičové panely

Mettaleido - sendvičové panely

O firmě Metaleido

Metalleido Components s.r.l. se 1. 1. 2015 sloučila s Abet Laminati S.p.a. a je nyní divizí Abet Group. Dlouhou dobu představuje jak v národním, tak mezinárodním měřítku špičku v produkci kompozitních panelů s jádrem Nomex či plástvovým jádrem, a nadále se trvale zabývá hledáním a vývojem nových řešení, která odpovídají aktuálním trendům. V průběhu let společnost provedla několik investic, které jí umožnily zvýšit výkon a ještě více se přiblížit potřebám svých zákazníků.

Metalleido Division produkuje různé typy lehkých sendvičových panelů a jejím hlavním cílem je maximální kvalita jejích produktů, kterou zaručuje přísná kontrola jak surového materiálu, tak hotových výrobků.

Certifikát ISO 9001, který společnost Abet Laminati S.p.A. získala, se nyní vztahuje také na Metalleido Division.

Sendvičové panely jsou vyráběny hliníkovou plástvovou metodou. Jsou běžně užívány v námořním a železničním sektoru a také pro výrobu nábytku, příček, stropů a podlah. Do rodiny těchto produktů patří panely Esacore AL, Esacore AL PU, Esacore AL VP, Esacore AL ST, Esacore STT, Esacore LF a Esacore LEM.

Panely MONOCORE® jsou vyráběny patentní technologií Metalleido, nyní obnovenou jako Abet Laminati (skleněná vlákna impregnovaná fenolickou pryskyřicí). Jsou využívány převážně pro výrobu nábytku pro lodě a čluny (příčky, roštové podlahy na jachtách) a pro podlahy železničních vozů

Do rodiny těchto výrobků náleží rovněž panely MONOCORE® 3D, MONOCORE® ST a MONOCORE® 3D FP.

Historie

1937–2015 
Metalleido Components s.r.l. byla založena v červnu 2000 firmou Metalleido s.r.l., známou společností specializovanou na produkci vláken impregnovaných fenolickou pryskyřicí a impregnovaných bavlněných vláken. Metalleido s.r.l. je tradiční italskou firmou založenou již v roce 1937.

1991
Metalleido se zúčastnilo projektu “Brite” společně s dalšími společnostmi (mimo jiné Hexcel, Parabeam, Daimler Benz, Intermarine). Cílem projektu byla studie a vytvoření nového panelu s jádrem z trojrozměrných skelných vláken.

1993 – linka Monocore
Na konci roku 1993 Metalleido patentovalo stroj k výrobě Monocore panelů a započalo jejich výrobu v průmyslovém měřítku. Panel Mitlight byl prvním, který získal certifikaci IMO 653 za vysokorychlostní zpracování. Společně s první sérií MDV pro rychlé trajekty produkované lodní společností Fincantieri se jednalo o obrovský úspěch společnosti Metalleido. 

2002 – panely Nomex a plástvové panely
V červnu 2000 se Metalleido Components stalo součástí Abet Group, společnosti celosvětově známé svými dekorativními lamináty. Společnost se usadila v nových prostorách v Borgo Fornari, kde byla postavena nová automatická linka k produkci kompozitních panelů s jádrem Nomex a s plástvovým jádrem.

2008 – linka na sendvičové panely s lepením za studena
V roce 2008 byl zahájen provoz na lince vyrábějící sendvičové panely využívající různých typů pěn (např. polystyren a PVC) nebo překližky a dalších materiálů s uzavřenými póry pokrytých laminátem Abet, barvou či vrstvou suroviny. Tato linka se nyní používá pouze k lepení speciálních laminátů, zatímco produkce složených panelů a panelů na bázi dřeva byla pozastavena.

2010 – řezačka bloků z hliníkových pláství 
V roce 2010 firma Metalleido Components zakoupila řezačku pláství (výrobce Schelling), což zlepšilo kvalitu řezu (tolerance ±0.02 mm) a efektivitu práce.

2013 – přístroj na lepení za studena
V roce 2013 byl na novém zařízení doladěn proces studeného lepení, čímž bylo umožněno produkovat panely s hliníkem opatřeným ochranným nátěrem (Esacore AL PU), což zjednodušilo lepení laminátu k jiným materiálům a jeho barvení.

2015 – fúze s Abet Laminati S.p.A.
1. ledna 2015 se Metalleido Components s.r.l. stalo součástí Abet Laminati S.p.A. Všechna výrobní zařízení a kanceláře byly přemístěny do Bra, sídla mateřské společnosti.

 

 

Typy sendičových panelů

ESACORE AL

Esacore AL je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástvového jádra a dvou vnějších surových hliníkových vrstev.

Klíčovými výhodami Esacore AL jsou vysoká mechanická odolnost, vynikající ohnivzdornost a omezené emise kouře, což znamená, že plní směrnici ‘Maritime Equipment Directive’ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL AN díky plástvovému jádru extrémně lehký. Tento sendvičový panel je proto vhodný pro použití v případech, kdy je vyžadována nízká hmotnost, speciální mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkající se ohnivzdornosti a emisí kouře.

 

ESACORE AL AN

Esacore AL AN je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástvového jádra a dvou vnějších eloxovaných hliníkových vrstev. Oba dekorativní povrchy panelu mají skvělou mechanickou pevnost.

Klíčovými výhodami Esacore AL AN jsou vysoká mechanická odolnost, vynikající ohnivzdornost a omezené emise kouře, což znamená, že plní směrnici ‘Maritime Equipment Directive’ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL AN díky plástvovému jádru extrémně lehký. Tento sendvičový panel je proto vhodný pro použití v případech, kdy je vyžadována nízká hmotnost, speciální mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkající se ohnivzdornosti a emisí kouře.

 


ESACORE AL PU

Esacore AL PU je sendvičový panel vyrobený z aluminiového plástvového jádra a dvou vnějších vrstev aluminia ošetřených primárním nátěrem. Je vhodný zejména v případě, kdy bude povrch potahován, nebo pokud na něj budou lepeny jiné materiály.

Klíčovými výhodami Esacore AL PU jsou vysoká mechanická odolnost, vynikající ohnivzdornost a omezené emise kouře, což znamená, že plní směrnici ‘Maritime Equipment Directive’ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL PU díky plástvovému jádru extrémně lehký. Tento sendvičový panel je tedy vhodný pro použití v případech, kdy je vyžadována nízká hmotnost, speciální mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkající se ohnivzdornosti a emisí kouře.

 


ESACORE AL ST

Esacore AL ST je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástvového jádra a dvou vnějších vrstev surového hliníku. Z jedné nebo obou stran je k němu přilepen laminát (podle výběru ze široké nabídky produktů Abet Laminati).

Klíčovými výhodami Esacore AL ST jsou vysoká mechanická odolnost, vynikající ohnivzdornost a omezené emise kouře, což znamená, že plní směrnici ‘Maritime Equipment Directive’ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL ST díky plástvovému jádru extrémně lehký. Tento sendvičový panel je vhodný pro použití v případech, kdy je vyžadována nízká hmotnost, speciální mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkající se ohnivzdornosti a emisí kouře.

 


ESACORE AL VP

Esacore AL VP je sendvičový panel vyrobený z hliníkového plástvového jádra a dvou vnějších vrstev hliníku opatřených nátěrem, díky kterému panel nevyžaduje další estetické úpravy.

Klíčovými výhodami Esacore AL VP jsou vysoká mechanická odolnost, vynikající ohnivzdornost a omezené emise kouře, což znamená, že splňuje ‘Maritime Equipment Directive’ (MED) 96/98/EC. Zároveň je Esacore AL VP díky plástvovému jádru extrémně lehký. Tento sendvičový panel je vhodný pro použití v případech, kdy je vyžadována nízká hmotnost, speciální mechanické vlastnosti a zvýšené nároky týkající se ohnivzdornosti a emisí kouře.

 


ESACORE LEM

Esacore LEM je lehký panel tvořený hliníkovým plástvovým jádrem a dvěma vrstvami sklolaminátu. Jeho hlavními přednostmi jsou extrémně nízká hmotnost a vysoká mechanická odolnost, které vyplývají z kombinace nehořlavého hliníkového jádra a špičkového konstrukčního sklolaminátu.

Panel Esacore LEM byl vyvinut pro použití s kamenem a je vhodný pro připevňování mramorových a jiných kamenných obkladů. Je vynikající pro výrobu lehkého mramorového vybavení a na podlahy, odvětrávané fasády a stropy.

V závislosti na druhu použití lze použít povrch ze sklolaminátu různé hmotnosti, síly a odolnosti.

 


ESACORE LF

Esacore LF je sendvičový panel složený z hliníkového plástvového jádra a vrstev fenolického skla.

Toto řešení bylo vyvinuto pro použití v železniční a lodní dopravě, kde jsou vyžadovány ohnivzdornost a extrémně nízká hmotnost (panel má při šířce 10 mm hmotnost kolem 1,5 kg).

Esacore LF panel je připraven pro nátěr nebo potažení látkou nebo kůží či pokrytí dekorativními lamináty.

Povrch z fenolického skla může mít tloušťku v rozmezí od 0,2 do 0,5 mm v závislosti na použití.

 

 


ESACORE NX

Esacore NX je sendvičový panel s plástvovým jádrem na bázi aramidového vlákna (Nomex) a s povrchem z fenolického skla.

Jeho hlavními přednostmi jsou nízká hmotnost a skvělé mechanické vlastnosti (tvrdost), které jsou zkombinované s perfektní ohnivzdorností a velmi nízkou emisí kouře.

 

 

 

 


ESACORE NX ST

Esacore NX je sendvičový panel tvořený plástvovým jádrem na bázi aramidového vlákna (Nomex) a nalepenými vysokotlakými lamináty Abet Laminati.

Jeho hlavními přednostmi jsou extrémně nízká hmotnost a skvělé mechanické vlastnosti (tvrdost), které jsou zkombinované s perfektní ohnivzdorností a velmi nízkou emisí kouře.

 

 

 

 


ESACORE STT

Esacore STT je sendvičový panel s aluminiovým plástvovým jádrem a dvěma HPL povrchy, které si můžete vybrat ze široké nabídky produktů Abet Laminati. Je obzvláště vhodný pro moduly určené do interiéru a pro použití v prostorech, kde jsou vyžadovány dekorativní panely. Využívá klasickou konstrukční techniku – na hliníkové plástvové jádro jsou lepicí fólií připevněny dva laminátové povrchy.

Tento konstrukční postup znamená, že panel Esacore STT má extrémně nízkou hmotnost. Místo toho, aby byly dekorativní panely připevňovány na již sestavené sendvičové panely (které mají standardně hliníkový povrch o tloušťce v rozmezí 0,5 – 0,8 mm), jsou lamináty připevňovány přímo na plástvové jádro. Dík tomu je přidaná hmotnost velmi nízká (přibližně o 3-4 kg/m² méně v porovnání se skládáním z hliníku). Panely mají skvělou pevnost, což je jeden z typických znaků sendvičových panelů s hliníkovým plástvovým jádrem. Panel ESACORE STT plní požadavky námořních (IMO) a železničních (NF) směrnic týkajících se odolnosti vůči ohni a emisí kouře.

 


MONOCORE 3D

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený ze skleněného, plně trojrozměrného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Postup je patentován a využíván k sériové výrobě ve firmě Metalleido Components. Plná struktura panelu nepodléhá delaminaci. Vlákno je impregnováno fenolickou pryskyřicí, čímž vzniká plochý, tuhý a extrémně lehký panel. Je dodáván bez povrchových úprav (základní verze) nebo s úpravou za použití Abet laminátů (v různých dekorech a provedeních) či jiných materiálů. Je vyřezáván ve standardních velikostech, nebo na míru. Tyto panely mohou být ořezávány běžnými nástroji určenými k obrábění dřeva.

MONOCORE® je jediný trojrozměrný single-block panel extrémně odolný proti nárazu a delaminaci.

Povrch MONOCORE® je vhodný pro bezproblémovou aplikaci látek, dřeva, laminátů či melaminu, které se dokonale spojí s podkladovým materiálem. To poskytuje vysoký potenciál pro dekoraci panelů MONOCORE®. Společnost Metalleido založila servis technické asistence, který spolupracuje s designéry a poskytuje jim podporu během celého procesu navrhování a cyklu aplikace, a to ve formě dodávek systémů pro povrchové úpravy, řezání a spojování pro produkci panelů na míru.

 

Standardní velikost: 1200×2400 mm

Tloušťka: od 3 do 25 ± 0,3 mm

Rovinnost  = 5 mm nad 2400 mm

 

Kromě vyřešení tohoto problému se Metalleido zabývalo také otázkou hmotnosti – navržením MONOCORE® vznikl extrémně pevný, ale zároveň lehký materiál. Díky vláknům a pryskyřici zvoleným k výrobě může MONOCORE® zaručit skvělou ohnivzdornost a neprodukuje toxický kouř, což dokazuje mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že tento materiál je vhodný pro použití v námořním, leteckém a železničním sektoru. MONOCORE 3D panel prošel testy C.S.I. na certifikaci pro materiály s nízkým rizikem požáru v souladu s rezolucí MSC 36(63) pro vysokorychlostní výrobu.  Panel dosáhl certifikace AFNOR NF 16-101 & NF P 92-501 (třída M1 F0).

 


MONOCORE 3D FP

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený ze skleněného, plně trojrozměrného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Postup je patentován a využíván k sériové výrobě ve firmě Metalleido Components. Plná struktura panelu nepodléhá delaminaci. Vlákno je impregnováno fenolickou pryskyřicí, čímž vzniká plochý, tuhý a extrémně lehký panel. Je dodáván bez povrchových úprav (základní verze) nebo s úpravou za použití Abet laminátů (v různých dekorech a provedeních) či jiných materiálů. Je vyřezáván ve standardních velikostech, nebo na míru. Tyto panely mohou být ořezávány běžnými nástroji určenými k obrábění dřeva.´

MONOCORE® je jediný trojrozměrný single-block panel extrémně odolný proti nárazu a delaminaci.

MONOCORE® 3D FP je sendvičový panel složený ze tří vrstev skelných vláken o síle 6 mm, ke kterým jsou připevněny tři další rohože ze skelného vlákna (300 g/m² a/nebo 500 g/m²), což panelu dodává větší odolnost při stlačení (3.76 N/mm² při použití ASTM C365) a vysokou odolnost při ohýbání (0.7 N/mm² při použití ASTM C393). Panel může být potažen (např. protiskluzovými povrchy, jakými jsou gumové materiály nebo koberec).  

MONOCORE® 3D FP panel získal certifikaci  jako vyhovující podle AFNOR NF 16.101 & NF-P 92.501, třída M1 F0. Také splňuje standardy EN 45545-2, 2013, které nahrazují předchozí verze.

 

Standardní velikost: 1200×2800 mm

Tloušťka: pouze 18mm ± 0,3 mm

Rovinnost  = 5 mm nad 2400 mm

 

Povrch MONOCORE® je vhodný pro bezproblémovou aplikaci látek, dřeva, laminátů či melaminu, které se dokonale spojí s podkladovým materiálem. To poskytuje vysoký potenciál pro dekoraci panelů MONOCORE®. Společnost Metalleido založila servis technické asistence, který spolupracuje s designéry a poskytuje jim podporu během celého procesu navrhování a cyklu aplikace, a to ve formě dodávek systémů pro povrchové úpravy, řezání a spojování pro produkci panelů na míru.

Kromě vyřešení tohoto problému se Metalleido zabývalo také otázkou hmotnosti – navržením MONOCORE® vznikl extrémně pevný, ale zároveň lehký materiál. Díky vláknům a pryskyřici zvoleným k výrobě může MONOCORE® zaručit skvělou ohnivzdornost a neprodukuje toxický kouř, což dokazuje mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že tento materiál je vhodný pro použití v námořním, leteckém a železničním sektoru. MONOCORE 3D panel prošel testy C.S.I. na certifikaci pro materiály s nízkým rizikem požáru v souladu s rezolucí MSC 36(63) pro vysokorychlostní výrobu.  Panel dosáhl certifikace AFNOR NF 16-101 & NF P 92-501 (třída M1 F0).

 


MONOCORE 3D ST

MONOCORE® je sendvičový panel vyrobený ze skleněného, plně trojrozměrného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Postup je patentován a využíván k sériové výrobě ve firmě Metalleido Components. Plná struktura panelu nepodléhá delaminaci. Vlákno je impregnováno fenolickou pryskyřicí, čímž vzniká plochý, tuhý a extrémně lehký panel. Je dodáván bez povrchových úprav (základní verze) nebo s úpravou za použití Abet laminátů (v různých dekorech a provedeních) či jiných materiálů. Je vyřezáván ve standardních velikostech, nebo na míru. Tyto panely mohou být ořezávány běžnými nástroji určenými k obrábění dřeva.

MONOCORE® je jediný trojrozměrný single-block panel extrémně odolný proti nárazu a delaminaci.

MONOCORE® 3D ST je sendvičový panel vyrobený z plně trojrozměrného skleněného vlákna impregnovaného fenolovou pryskyřicí. Postup je patentován a sériově vyráběn společností Metalleido. Panel Monocore ST získal certifikaci jako vyhovující podle požadavků R.I.Na ve třídě „C“. Zároveň má certifikaci jako vyhovující podle požadavků M1 třídy F1 v souladu s AFNOR NF 16.101 a s NF P 92-501.

Standardní velikost: 1200×2400 mm

Tloušťka: od 3 do 25 ± 0,3 mm

Rovinnost  = 5 mm nad 2400 mm

Povrch MONOCORE® je vhodný pro bezproblémovou aplikaci látek, dřeva, laminátů či melaminu, které se dokonale spojí s podkladovým materiálem. To poskytuje vysoký potenciál pro dekoraci panelů MONOCORE®. Společnost Metalleido založila servis technické asistence, který spolupracuje s designéry a poskytuje jim podporu během celého procesu navrhování a cyklu aplikace, a to ve formě dodávek systémů pro povrchové úpravy, řezání a spojování pro produkci panelů na míru.

Kromě vyřešení tohoto problému se Metalleido zabývalo také otázkou hmotnosti – navržením MONOCORE® vznikl extrémně pevný, ale zároveň lehký materiál. Díky vláknům a pryskyřici zvoleným k výrobě může MONOCORE® zaručit skvělou ohnivzdornost a neprodukuje toxický kouř, což dokazuje mezinárodní certifikát, který potvrzuje, že tento materiál je vhodný pro použití v námořním, leteckém a železničním sektoru. MONOCORE 3D panel prošel testy C.S.I. na certifikaci pro materiály s nízkým rizikem požáru v souladu s rezolucí MSC 36(63) pro vysokorychlostní výrobu.  Panel dosáhl certifikace AFNOR NF 16-101 & NF P 92-501 (třída M1 F0).

 

 

Poučení GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.