O společnostech ABET Laminati a RETA CZ a.s.

Skip Navigation Links

O společnostech ABET Laminati a RETA CZ a.s.

Naším dodavatelem je tradiční výrobce špičkových dekorativních laminátů Abet Laminati S.p.A. Je pro naši společnost RETA CZ a.s. ctí být autorizovaným výhradním zástupcem této společnosti pro ČR a SR. Dovolujeme si Vám proto na tomto místě nabídnout nejdůležitější údaje z historie společnosti Abet Laminati.

V dějinách společnosti Abet Laminati, od 50. let minulého století do současnosti, nalezneme nepřeberné množství produktů vyráběných podle aktuálních výsledků kontinuálního výzkumu a vývoje nových typů laminátů. Zároveň je pro firmu charakteristická dlouhá řada špičkových designerů podílejících se na estetické stránce produktů. Přestože běžnému člověku nemusí být známá, představují jména jako Giorgetto Giugiaro, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini, Mario Bellini, Enzo Mari, Joe Colombo, Francois Burkhardt,

Paola Navone, Karim Rashid, Konstantin Grcic, Ugo Nespolo či Giulio Iacchetti výjimečné osobnosti v oblasti designu.

K vývoji špičkových materiálů společnost Abet Laminati vždy připojovala snahu o vytvoření unikátní identity produktů. Nedílnými součástmi historie společnosti proto jsou výzkum a vývoj nových dekorů a textur, nabízejících nejen rozsáhlé spektrum barev, ale také vyvolávajících zvědavost, emoce a inspiraci.

Abet Laminati dlouhodobě klade maximální důraz na přizpůsobení výrobků novým obchodním požadavkům a designovým trendům. Společnost investuje do vývoje nových technologií a jejím cílem je nabídka originálních produktů nejvyšší technické i estetické kvality.

 

Základní milníky vývoje Abet Laminati S.p.A.

1946
Vzniká společnost A.B.E.T. – Anonima Braidese Estratti Tannici, výrobce taninů extrahovaných z kaštanového dřeva.

1957
První výrobky v oboru vysokotlakých laminátů.

1964
Na trh je uvedena ochranná známka Product Railite International, která se záhy stává symbolem kvality vysokotlakých laminátů.

1966
Na trh je uveden první samonosný laminát Stratificato.

1967
První designové lamináty upravené pomocí sítotisku.

1971
Ve výrobním závodě Abet Laminati v italském Bra je zahájen provoz obřího lisu pro výrobu vysokotlakých laminátů nejvyšších standardů kvality.

1977
Abet Laminati spolu s dalšími inovativními firmami podporuje vznik projektu Colordinamo ’77 zabývajícího se výzkumem a podporou rozvoje expresivního potenciálu barev.

1979
Mimořádný úspěch Serie Misura, laminátového nábytku se speciálním geometrickým sítotiskem.

80. léta
Rychlý rozvoj inovací povrchových textur, výroba vysokotlakých laminátů ve stále větších formátech umožňujících širší využití.
Nové produkty, např. Straticolor, první barevný samonosný laminát. Výrazný průnik laminátů do stavebnictví, zejména prostřednictvím výrobní řady MEG použitelné pro rozsáhlé plochy vnějších stěn budov a řady Walkprint vyvinuté pro podlahy.

1987
Abet Laminati získává ocenění Compasso d'Oro '87 za první transparentní laminát s trojrozměrnou dekorací.

1990
Abet Laminati získává evropskou cenu Design Award a představuje novou barevnou sérii Colori Uniti.

1993
Výrazné rozšíření výrobních kapacit pro nový produkt Tefor®.
Laminát MEG je zvolen pro originální design Groninger Musea v nizozemském Groningenu.

90. léta
Do prodeje je uvedena nová produktová řada I Naturali vyráběná s tisíci drobných vláken a výtažků dřeva, díky nimž laminát získává exkluzivní dekorativní pestrost a vzhled přírodního materiálu.

 

Přichází přelom století

2004
Abet Laminati vyrábí vysokotlaký laminát MEG pro obklady plaveckého areálu (Centro Natatorio) v Terstu podle předlohy slavného designéra Alessandra Mendiniho. (odkaz na stránky v italštině)

První dekáda 21. století
Rychlý rozvoj nových technologií digitálního tisku umožňuje výrazné rozšíření nabídky designu vysokotlakých dekorativních laminátů.

2013
Otevřeno muzeum Abet Laminati nacházející se v prostorech historického závodu ve městě Bra.

2017
Abet Laminati vstupuje do osmé dekády své existence v pozici jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců a designerů HPL laminátů

 

 

 

O společnosti RETA CZ a.s.

Hlavní činností firmy je propagace a prodej HPL kompaktních laminátových desek pod obchodní značkou 
print HPL, STRATIFICATO, MEG, POSTFORMING a prodej postformingem olaminovaných dílců...

 

1990 - Založení společnosti PETR ŠOTOLA - RETA. V počátcích se firma zabývala výrobou barevných papíru pro modely letadel. Postupně se činnost firmy rozšířila o obchod s gumovou drtí na výrobu železničních přejezdů a likvidaci ojetých pneumatik. Při této činnosti společnost spolupracovala s firmami OBNOVA Brno, Gumokov a.s. Hradec Králové a REGUMA a.s. Židlochovice u Brna. Tyto aktivity byli ukončeny počátkem spolupráce s firmou ABET Laminati S.p.A.

1993 - Po vzájemné dohodě s firmou ABET LAMINATI S.p.A. bylo podepsáno oficiální zastoupení této italské firmy a to s působností v České a Slovenské republice. Od této doby firma PETR ŠOTOLA - RETA dodává dekorativní materiály HPL a CPL firmy ABET LAMINATI S.p.A. českým a slovenským firmám.

2004 - Získání certifikátu ISO 9001 a počátek spolupráce s firmou KAROSA Vysoké Mýto, dnešní IVECO Vysoké Mýto.

2008 - Nákup prvního 3-osého CNC obráběcího centra. Od této doby nabízí společnost službu opracování dodávaných materiálů dle požadavků zákazníka.

2013 - Transformace na akciovou společnost RETA CZ a.s.

2016 - Nákup druhého 5-osého CNC obráběcího centra a nákup velkoformátové pily pro vylepšení servisu pro zákazníky.

2020 - Společnost slaví 30 let fungování na českém a slovenském trhu.

 

Informační oznámení o EET 

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

 

 

Poučení GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.