Použití exteriérových HPL laminátů

Skip Navigation LinksHome > Desky pro exteriér > Použití exteriérových HPL laminátů

Použití exteriérových HPL laminátů

Venkovní provětrávané fasády

MEG obklady stěn nabízí vysoce technické a esteticky uspokojující výsledky. Styl může být přizpůsoben různým prostředím a požadavkům zákazníka. Za pomocí fasádních laminátů MEG lze obkládat veřejné i soukromé budovy dle osobité kreativity

designérů, kteří si mohou navrhnout vlastní vzor a přizpůsobit si opláštění budovy. Na výběr je i široká paleta standardních dekorů. Tento technický a robustní materiál umožňuje vyjádřit různé koncepty a geometrická uspořádání.

 

Moderní provětrávané fasády - obklad z HPL venkovních laminátů

 

Jak se panely připevňují

Z důvodu nutnosti dostatečné vzduchové mezery mezi panelem a podkladem nesmí být panely nikdy upevněny příliš blízko sebe – vždy se ujistěte, že je mezi nimi dostatečná dilatační spára, jejíž velikost může být vypočtena podle rozměrů zdi zakryté panely.

Laminát MEG se při nízké vlhkosti smršťuje a při vysoké roztahuje. Pro optimální montáž byste vždy měli mít na paměti, že „pevné“ a „kluzné“ body mají jiné rozměry otvorů právě za účelem umožnění dilatace. Šrouby musí mít ploché hlavy a nesmí být zapuštěné, protože by pak narušily expanzi materiálu.  

 

Upevňovací systémy pro odvětrávané fasády

  • “Viditelné” upevnění na aluminiové spodní konstrukce
  • “Viditelné” upevnění na dřevěné spodní konstrukce
  • Neviditelné upevnění: dělené latě na aluminiové spodní konstrukce
  • Neviditelné upevnění: lepidlo na dřevěné spodní konstrukce
  • Neviditelné upevnění: lepidlo na aluminiové spodní konstrukce
 

Všechny detaily týkající se upevňování panelů naleznete v konkrétních technických manuálech (MEG Technical Manual).

 

Vlastnosti HPL exteriérových laminátů MEG

Kolísání teplot a relativní vlhkost nemají vliv na fyzikální a mechanické vlastnosti MEG. Před použitím je doporučeno skladovat panely v dobře podložené a větrané pozici, aby jim byla umožněna aklimatizace, která pomáhá předejít deformacím. Zejména kompaktnost MEG zaručuje optimální kombinaci mechanických vlastností jako pevnost v ohybu a pevnost v tahu, odolnost proti stlačení a proti nárazu. Stejnorodost a vysoká hustota panelů poskytuje vysokou odolnost proti extrakci upevňovacích prvků. Vysoké procento surových materiálů používaných pro výrobu laminátů MEG pochází z obnovitelných zdrojů.

 

Balkony a balkonové výplně

Venkovní HPL laminát MEG je také vhodný pro obkládání balkonů a parapetů, detailů určujících a doplňujících ráz celé architektury a umožňující těmto otevřeným částem, 

aby mohly být v barvách doplňujících celkový ráz stavby, nebo aby se naopak staly kontrastními prvky

 

Moderní balkonové výplně z exteriérových HPL laminátů

 

Zastínění a ochrana před sluncem 

Exteriérový laminát MEG může také být opravdovým designovým prvkem sloužící k zastínění fasád, kterou chrání proti slunečnímu záření a jejímu přehřátí, nebo dílčími prvky zastínění jsou např. markýzy. Expresivní potenciál MEG je zdůrazněn výřezy na míru, které umožňují blokovat sluneční světlo a vytvořit podmanivé efekty za pomoci stínů.

Díky kompaktnímu jádru může venkovní laminát MEG využít lehkosti současných vzorů, nebo naopak ozvěn orientu v elegantní řadě Mashrabiya of the Orient. Projekty s exteriérovým lamináty MEG nejsou nijak limitovány a jsou proto vhodné k experimentování a k nekonečným nápadům.

 

 

Venkovní nábytek a orientační tabule

Potřebujete-li opravdu kvalitní venkovní materiál na dětská hřiště či venkovní herní prvky, tak je exteriérový laminát MEG tou pravou volbou pro Váš projekt. Nejen že odolává povětrnostním podmínkám, ale je také stálobarevný, dá se tvarově přizpůsobit přesně pro Vaše potřeby nebo se dá vyrobit v originálním designu Vašeho motivu, grafiky či fotografie. Proto je tam výborný pro výrobu venkovních orientačních tabulí případně plotů, plotových dílců a plotových polí, které Vám budou dlouho složit a vypadat jako nové.

 

Další ukázky exteriérových realizací

 

Poučení GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.