MEG lamináty pro exteriéry

Skip Navigation LinksHome > Desky pro exteriér > MEG lamináty pro exteriéry

MEG lamináty pro exteriéry

MEG je samonosný vysokotlaký HPL laminát s dekorativním povrchem, vhodný pro použití v exteriérech. Je odolný proti blednutí barev a povětrnostním vlivům dle standardu ČSN EN 438:2005, část 6. MEG je tvořen z vrstev vláken celulózy (papíru) impregnovaných fenolickou pryskyřicí a jedním nebo dvěma dekoračními povrchy z vláken celulózy impregnovaných melaminovou pryskyřicí.

Výrobní proces laminátu MEG kombinuje teplotu (150 °C) a vysoký tlak (9 MPa) v lisu, kdy fenolická a melaminová pryskyřice společně kondenzují v monolitní výrobek - HPL desku MEG. Jedna nebo obě strany mohou být dekorativní. Je možné dodat standardní MEG laminát nebo jeho verzi (MEG F1) se sníženou hořlavostí, která se dociluje přidáním inhibitorů hoření do fenolické pryskyřice.

 

MEG je materiál exteriérové kvality.

 

Prohlédněte si kolekci laminátů MEG

 

 


Tloušťka 2, 3, 4, 6, 8,
10, 12, 14, 16, 18 mm

Široká kolekce
barev a dekorů

Nekonečné možnosti
s digitálním tiskem
 

 

Formáty desek

HPL Stratificato 305x130cm HPL Stratificato 420x130cm HPL Stratificato 420x161cm

 

Kde se venkovní lamináty MEG uplatní


Fasády

Stínící technika

Orientační tabule

Balkóny

Venkovní nábytek
 

 

Jak se desky na fasádu připevňují? Jaké jsou techniky kotvení a další podrobnosti jsme pro Vás připravili
v textu o použití venkovních HPL laminátů v praxi.

 

Vlastní originální design s Abet Digital

MEG je dostupný v široké škále barev a dekorů, lze jej rovněž přizpůsobit kreativnímu designu pomocí digitálního tisku. Materiál MEG s digitálním tiskem vám umožní vytvořit odolný a originální obklad stěn, který může být realizován na základě kresby, grafického návrhu nebo fotografie. Upravit lze na jakýkoliv formát fasády či jen jeho prvku. Každý projekt má svůj unikátní charakter.

Vlastnosti venkovní laminátů MEG


Odolné vůči
povětrnostním vlivům

Antistatické, dobré chování
v případě požáru

Jednoduché na zpracování,
ekologické udržitelné
 

 

 

HPL lamináty MEG a životní prostředí

MEG se skládá ze 60 - 70 % celulózových vláken získaných z obnovitelných zdrojů, zatím co zbývající část, 30 až 40 %, je složena z teplem tvrditelných pryskyřic. Organická rozpouštědla, azbest a těžké kovy nejsou součástí výrobního procesu. MEG neuvolňuje plyny, výpary, rozpouštědla ani tekutiny. Díky své vysoké výhřevnosti MEG umožňuje navrácení energie

ze spalování svých odpadů v některých spalovnách odpadů. MEG navíc získal pozitivní LCA (Life Cycle Assessment), které se vypočítává dle standardu ISO 14040, které se používají k určení dopadu produktu na životní prostředí a berou v potaz použitý materiál a spotřebu energie a emisí ve všech fázích životního cyklu výrobku. 

 

 

Ukázky exteriérových realizací

 

Poučení GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.