Novinky

Skip Navigation LinksHome > Aktuality

Lamináty v restauraci? Ještě výhodnější, než byste čekali I...

Vysokotlaké dekorativní lamináty jsou na trhu již desítky let, přesto jsou však stále vnímány jako exkluzivní materiál vhodný pro prostředí s vysokými nároky na údržbu povrchů nebo jako exkluzivní výzdoba luxusních prostorů.

Je pravdou, že lamináty skutečně představují ideální řešení například pro laboratoře či zdravotnická zařízení, neboť povrch laminátů dlouhodobě odolává čištění agresivními chemickými přípravky a disponuje vynikajícími antibakteriálními charakteristikami. Stejně jsou HPL lamináty skvělým řešením pro areály, kde běžné materiály rychle degradují vlivem vlhkosti, střídání teplot či slunečního světla. Právě tyto vlastnosti však dělají z vysokotlakých laminátů skvělý materiál i pro podstatně běžnější prostředí, např. restaurace, kavárny či podniky rychlého občerstvení.

Tradičním argumentem odpůrců laminátů je vyšší pořizovací cena materiálu. To je na první pohled nezpochybnitelný argument, ale pouze v případě, kdy sledujeme výhradně úvodní investici do vybavení. Představme si dvě restaurace. Jedna pořídí své vnitřní vybavení z finančně nejdostupnějších materiálů – běžného lamina a standardních omyvatelných tapet. Druhá na úvod investuje do nábytku a obkladů z nákladnějších dekorativních HPL laminátů.

Na začátku jsou obě restaurace ve shodném postavení – mají nové interiéry a vybavení, návštěvníkům se v obou podnicích líbí. Každodenní provoz restaurace ale není jen obsluha a spokojení hosté, samozřejmou součástí je i úklid. Je jen otázkou času, než někteří hosté převrátí nápoje na stůl, jiní usednou na židle v deštěm nasáklém oblečení, jiní, byť neúmyslně, znečistí stěny. Každý den úklidová služba musí dokonale vyčistit všechny povrchy, a to zejména v případě přibarvovaných potravin a nápojů znamená použití agresivních prostředků pro odstranění skvrn. Další silné chemikálie zajišťují hygienickou čistotu restaurací.

Po roce je restaurace vybavená designovými lamináty stále jako nová. HPL bez problémů odolávají čistidlům, jejich barvy neblednou a na houževnatém povrchu nejsou prakticky žádné škrábance či vrypy od neukázněných návštěvníků. Oproti tomu restaurace vybavená laminem začíná řešit problémy se vzhledem svého zařízení. Intenzivní čištění, vlhkost a vysoká intenzita používání zanechala na stolech a židlích výrazné stopy. V některých případech se lamino začíná vlnit, povrch je plný škrábanců a je nutno jej zakrývat nebo obnovit novou povrchovou vrstvou.

 

Pokračování textu o HPL laminátech v restauracích....

 

 

Poučení GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.