Použití interiérových HPL laminátů

Skip Navigation LinksHome > Desky pro interiér > Použití interiérových HPL laminátů

Použití interiérových HPL laminátů

Restaurace, bary, bistra & hospůdky

Restaurace, bary, bistra, hospůdky či provozovny fastfoodů jsou jedním z velkých segmentů, kde se HPL vysokotlaké lamináty v praxi velmi osvědčily. Vlastnosti interiérových laminátů jsou ideální pro provozy se zvýšeným pohybem návštěvníků a tím také zvýšenou zátěží na použité materiály. Přečtěte si v našem článku, proč je v těchto provozech výhodnější použití HPL laminátů. Srovnáváme výhody a nevýhody lamino desek vůči HPL laminátům.

 

Kde přesně se tedy HPL lamináty uplatní jako:

Použití interiérových HPL laminátů v restauracích

 

Hotely & penziony

V hotelích a penizonech najdete aplikace našich laminátových desek zejména v nábytku. Díky vysoké míře zatížení, velkou návštěvností, a denodenním používáním, vydrží takový nábytek výrazně více, než bězný nábytek ze dřeva nebo lamina.

 

Typické použití laminátových desek v hotelích jsou:

  • dekorativní obklady stěn
  • dělící interiérové příčky
  • orientační značky a cedule 
  • nábytek pro recepci včetně ohýbaných částí
  • nábytek v restaurační části (bar, lavice, stolové desky atd.)

Použití interiérových HPL laminátů v hotelích

 

Nemocnice, kliniky & zdravotnická zařízení

Nemocnice a všechny ostatní zdravotnická zařízení nejenže mají velmi vysoké nároky čistotu a hygienu povrchů, ale jejich provozní zatížení je 24 hodin, 7 dní v týdnu, tedy výrazně vyšší než např. u restaurací. Proto by se dalo říci, že použití HPL vysokotlakých laminátů je téměř nutností.

 

Typické použití laminátových desek ve zdravotnictví je:

  • nemocniční lůžka nebo jejich dílčí části (např. čela a bočnicene postelí)
  • stolečky a skříně pacientů
  • ochranné i dekorativní obklady interiérových stěn proti otlučení 
  • šatní skříňky zaměstnanců
  • dělící příčky aj.

Použití interiérových HPL laminátů v nemocnicích

 

Ostatní oblasti použití

Naše HPL lamináty najdete také třeba ve vlacích jako obklady stěn, dálkových autobusech, nebo v mateřských školkách jako dělící příčky na toaletách. Lamináty je možné použít také v interiérech soukromých bytů či rodinných domů - jako kuchyňské pracovní desky, dvířka nebo obklad kuchyňské linky, v koupelnách jako deska pod umyvadlo či ve sprchových koutech.

Interiérové HPL lamináty najdete také ve veřejných budovách či bytových domech. V bytových domech se uplatní jako estetické výplně zábradlí na schodištích. V nákupních centrech např. jako ochranu zdí proti obouchání nákupními vozíky a dále třeba v plaveckých areálech jako dělící příčky v šatnách a WC nebo jako šatní skříňky. 

Máte rádi bowling? Pak také v těchto prostorách často můžete najít naše interiérové HPL lamináty, používají se na bowlingové dráhy. Uznejte sami, zátěž na materiál při házení bowlingovými koulemi je opravdu extrémní. Díky vlastnostem jsou HPL lamináty výborný a univerzální materiál s širokým použitím

Máte-li dotaz, zda by i Váš nápad byl vhodný a realizovatelný s našimi lamináty, neváhejte nás kontaktovat.

 

Použití interiérových HPL laminátů obecně

 

Ukázky interiérových realizací

 

Poučení GDPR
© 2024 RETA CZ a.s. - všechna práva vyhrazena. Webové stránky vytvořila marketingová a reklamní společnost PAREXPO s.r.o.